Nietoperki – SAP – Holandia

Szkolna Akademia Przygody – Holandia

W miesiącu kwietniu odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze w ramach SAP. Tym razem uczennica 1h – Paulina Szlaga zabrała nas do Holandii a mianowicie do Amsterdamu i Haarlem.

Paulina zebranym na prelekcji przedstawiła najważniejsze zabytki obu miejscowości. Przybliżyła nam tamtejsze realia zwykłego życia Holendrów i zwyczajów panujących w holenderskim społeczeństwie. Podobało się nam rowerowy tryb życia holendrów i ich spokój prowincjonalnych miasteczek. Ciekawie wyglądały postacie-eksponaty w muzeum figur woskowych czy dzielnica czerwonych latarni. Specyfiką miast holenderskich jest fakt braku w centrum dużych galerii handlowych a sklepy są „ukryte” w pierzejach budynków miejskich a mieszkańcy lubują się w barkach mieszkalnych przycumowanych do wybrzeża kanałów, które poza tulipanami są symbolem tego kraju.

Zapraszamy na kolejne prelekcje w miesiącu maju

OldBat

[ngg_images source=”tags” container_ids=”SAP Holandia” display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”imagedate” order_direction=”DESC” returns=”included” maximum_entity_count=”5000″]

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.