Nietoperki – SAP – Holandia

Szkolna Akademia Przygody – Holandia

W miesiącu kwietniu odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze w ramach SAP. Tym razem uczennica 1h – Paulina Szlaga zabrała nas do Holandii a mianowicie do Amsterdamu i Haarlem.

Paulina zebranym na prelekcji przedstawiła najważniejsze zabytki obu miejscowości. Przybliżyła nam tamtejsze realia zwykłego życia Holendrów i zwyczajów panujących w holenderskim społeczeństwie. Podobało się nam rowerowy tryb życia holendrów i ich spokój prowincjonalnych miasteczek. Ciekawie wyglądały postacie-eksponaty w muzeum figur woskowych czy dzielnica czerwonych latarni. Specyfiką miast holenderskich jest fakt braku w centrum dużych galerii handlowych a sklepy są „ukryte” w pierzejach budynków miejskich a mieszkańcy lubują się w barkach mieszkalnych przycumowanych do wybrzeża kanałów, które poza tulipanami są symbolem tego kraju.

Zapraszamy na kolejne prelekcje w miesiącu maju

OldBat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.