Nietoperki – SAP – Egipt i Chiny

Nowy rok SAP’a rozpoczęła się od mocnego uderzenia podróżniczego. Najpierw Kinga Streczeń z III h zapoznała nas ze swoim wyjazdem do Egiptu a następnie Alan Wilemberg z kl. II u przedstawił nam slajdy ze swojej podroży do Chin.

Dzięki obu prelegentom mogliśmy bliżej poznać specyfikę obu krajów. Poznaliśmy najważniejsze zabytki – Mur Chiński, plac Tiananmen z pałacem chińskich cesarzy, specjały kulinarne dla nas egzotyczne od potraw z mięsa węża do pieczone larwy jedwabnika.

Ważne też było przedstawienie, w jaki sposób funkcjonują lokalne społeczeństwa i jak sytuacja polityczna w Egipcie wpływa na losy ludzi tam mieszkających. Wszystkich zadziwił zdjęcia smogu panującego w Pekinie, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie mieszkańcom stolicy Chin.

Zapraszamy na kolejne prelekcje w ramach Szkolnej Akademii Przygody

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.