Nietoperki – SAP – Bułgaria

Nietoperki – Szkolna Akademia Przygody – Bułgaria

W tym rok szkolny rozpoczęliśmy szóstą już edycje Szkolnej Akademii Przygody, której celem jest zachęcenie młodzieży do zwiedzania innych krajów, podróży i kształtowania ciekawości świata i postawy otwartości na inne kultury.

We wrześniu prelekcje w ramach SAP rozpoczęła uczennica kl. 3u – Sylwia Sołtysiak, która zaprezentowała zebranym uczniom fragment wybrzeża bułgarskiego a mianowicie Słoneczny Brzeg z perłą Morza Czarnego, czyli miejscowością Nessebar.

Nessebar jest miastem wpisanym na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Historia miasta sięga VIII w p.n.e. i obfituje w trackie, rzymskie i bizantyjskie zabytki i to wszystko w małej mieścinie, o której w latach 50tych XX w. nikt nie słyszał.

Sylwia w ciekawym wystąpieniu, przedstawiła zebranym najważniejsze zabytki Nesserbaru, jak wygląda życie w tym kurorcie oraz co jest najlepszym suwenirem z Bułgarii tzn. olejek różany.

Old Bat

[ngg_images source=”tags” container_ids=”sap bulgaria 2017-2″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”imagedate” order_direction=”DESC” returns=”included” maximum_entity_count=”5000″] 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.