Nietoperki – Rudawy Janowickie

W sobotę 10 grudnia br., korzystając ze słonecznego dnia końca jesieni Nietoperki ruszyły na szlak. Tym razem celem naszej wędrówki stały się Rudawy Janowickie – góry miedzy Jelenią Górą a Kamienną Górą. Rudawy obfitują w szereg ciekawostek przyrodniczo – geologicznych – chodź by Kolorowe Jeziorka a dla lokalnych wspinaczy skałkowych stanowią swoista Mekkę, ponieważ występują tam rożne formację skalne z Sokolikami na czele, po których poprowadzone są drogi wspinaczkowe.

My ruszyliśmy z Trzcińska na Sokoliki. Potem weszliśmy na Krzyżną Górę i zeszliśmy do schroniska Szwajcarka, które swoim wyglądem przypomina tyrolską chatę. Po odpoczynku w schronisku poszliśmy do Janowic Wielkich zwiedzając po drodze ruiny skalnego zamku Bolczów. Wieczornym pociągiem wróciliśmy do domu. Zwiedziliśmy naprawdę ciekawą okolicę, która może jeszcze nam pokazać niejedno swoje oblicze.

Wkrótce ruszymy na kolejne wędrówki, tym razem już narciarski, więc z niecierpliwością czekamy na śnieg.

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.