Nietoperki – powiatowe eliminacje do OMTT-K PTTK

W sobotę 14 kwietnia w naszej szkole odbyły się kolejne już, jak co roku powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Krajoznawczo – Turystycznego PTTK zorganizowane przez Komisję Młodzieżową działającą przy wałbrzyskim oddziale PTTK. Eliminacje zgromadziły ponad 50 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z powiatu wałbrzyskiego.

Uczestnicy rywalizowali ze sobą w znajomości walorów turystyczno – krajoznawczych Sudetów, musieli się wykazać znajomością przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy, czytania mapy i wyznaczania azymutu. Uczniowie z naszego regionu rywalizowali także w marszu na orientację w parku na Rusinowie, podczas którego musieli odnaleźć ukryte punkty w terenie. O obsługę naszych gości dbali uczniowie z klas hotelarskich: Katarzyna Marchewa z 3eh, Dagmara Juszczyk oraz Aleksander Kubis z 1h.

Uczniowie z naszej szkoły zajęły 3 i 4 miejsce na 15 drużyn startujących. Eliminacje były promocją naszej szkoły jako miejsca dbającego o organizację imprez, których celem jest dbanie o zdrowy rozwój młodzieży przez turystykę i kształtowanie wiedzy o wałbrzyskim regionie.

Pragniemy podziękować pani prof. Marcie Papiernik i panu prof. Mirosławowi Doboszyńskiemu za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu części eliminacji.

Old Bat

[ngg_images source=”tags” container_ids=”Powiatowe OMTT-K PTTK 2018″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”30″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”imagedate” order_direction=”DESC” returns=”included” maximum_entity_count=”5000″]

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.