Nietoperki – OMTT-K PTTK

W dniu 14 marca br. w naszej szkole zostały przeprowadzone powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.

Impreza pod auspicjami wałbrzyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego zgromadziła ponad 50 uczestników skupionych w 17 drużynach reprezentujących szkoły naszego powiatu na poziomie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Specjalnym gościem na eliminacjach był wiceprezydent Wałbrzycha p. Zygmunt Nowaczyk.

Uczestnicy musieli rozwiązać testy krajoznawcze, wskazać sie wiedzą o historii turystyki, bezpieczeństwa w górach i przepisów  ruchu drogowego. Praktyczna część obejmowała zasady udzielania pierwszej pomocy i marszu na azymut.

W ostatecznej rozgrywce dwie nasze drużyny reprezentujące SKKT „NIetoperki” zajęły:

• drużyna dziewcząt (Sandra Gunia, Dominika Przepiórzyńska, Dorota Skrzypiec) – II miejsce
  • drużyna chłopców ( Paweł Barkowski, Oskar Rzemyk, Oskar Jagielski) – IV miejsce

Dorota Skrzypiec z kl. IVe zajęła I miejsce za najlepiej napisany test krajoznawczo – turystyczny.

Gratulujemy osiągniętych wyników.

Old Bat