Nietoperki – Jarmark średniowieczny

Jak co roku w maju odbył się na zamku Grodno w Zagórzu Śląskim jarmark średniowieczny. Oczywiście nas też nie mogło na nim zabraknąć. Ekipa Nietoperków w składzie: Iza Kapczyńska z Iu, Katarzyna Marchewa i Monika Nagumowicz z I eh znalazła się na zamku Grodno i wykonała odpowiednią dokumentacje fotograficzną.

Widzowie mogli na jarmarku spotkać rycerskie grupy rekonstrukcyjne, zobaczyć jak w średniowieczu żył zwykły człowiek, spróbować średniowiecznej kuchni. I tak jak to w średniowieczu: damy tańczyły, rycerze odbyli szereg walk a kaci dokonali egzekucji na wiedźmie:)

Jarmark średniowieczny na zamku Grodno to wspaniała lekcja żywej historii, dzięki której możemy dotknąć tych odległych czasów, poznać tamte realia i choć na chwilę przenieść się do czasów średniowiecza.

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.