Nietoperki – Jarmark średniowieczny na zamku Grodno

Jak co roku w maju ma miejsce jedna z najlepszych imprez historycznych w naszym regionie, czyli jarmark średniowieczny na zamku Grodno w Zagórzu Śląskim. Oczywiście członkowie naszego koła turystycznego nie omieszkali odwiedzić w tym dniu wspomnianego zamku. Impreza była obsługiwana przez lokalna drużynę rycerską.

Staliśmy się, podczas jarmarku, uczestnikami średniowiecznych rekonstrukcji. Podziwialiśmy walki wojów, spróbowaliśmy średniowiecznego jadła, oglądaliśmy rękodzielnictwo tamtej epoki. Sami także spróbowaliśmy naszych sił w konkursie łuczniczym oraz poznawaliśmy arkana fechtunku średniowieczną bronią.

Jarmark na zamku Grodno to fajna zabawa i ciekawa lekcja żywej historii, dzięki czemu mogliśmy bliżej poznać realia średniowiecza.

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.