Nietoperki – eliminacje wojewódzkie OMTT-K PTTK

W dniach 14-15 maja br. członkowie naszego szkolnego koła turystycznego z kl. Iu: Alicja Szpyrc, Sylwia Sołtysiak i Przemek Gładuniec, reprezentowali region wałbrzyski na elimacjach wojewódzkich do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego w Świeradowie-Zdroju.

Drużyna musiała rozwiązać testy wiedzy krajoznawczej, z pierwszej pomocy i znajomości zasad ruchu drogowego. Uczestnicy musieli wykazać się również znajomością historii turystyki w Polsce. Nie tylko teoretyczna wiedza była sprawdzana, ale również umiejętności praktyczne. Zawodnicy musieli pokonać tor kolarski, przejść odcinek sprawnościowy i odbyć bieg na orientację w terenie.

Po wyczerpujących eliminacjach młodzież odpoczywała zwiedzając uzdrowisko w Świeradowie-Zdroju. W ostatecznym rezultacie drużyna nasze szkoły zajęła szóste miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych. Mamy nadzieję, że przetarte szlaki eliminacyjne dały uczestnikom odpowiednie doświadczenie i być może w przyszłym roku powalczą o wyższą lokatę – czego serdecznie życzymy.

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.