Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest to święto upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na 123 lata Polska została wymazana z mapy Europy, licząc od momentu ostatniego rozbioru dokonanego przez Austrię, Prusy i Rosję.


Uroczystości upamiętniające 101- rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości to jedna z tych okazji, na których nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, celebrowaną przez JE ks. bp. Adama Bałabucha- biskupa pomocniczego Diecezji Świdnickiej. Kolejnym istotnym punktem dnia był hołd złożony przed Pomnikiem Niepodległej oraz przemówienie pana dr. Romana Szełemeja – prezydenta naszego miasta. Mamy nadzieję, że tego dnia godnie reprezentowaliśmy grono pedagogiczne, naszych kolegów, koleżanki, i całą społeczność szkolną.

Karol, Natalia, Dagmara

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.