Narodowe Święto Niepodległości 2017

11 Listopad do najważniejszy dzień dla każdego Polaka. W ten jesienny dzień wszyscy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W bieżącym roku przypada 99 rocznica odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Niepodległości uzyskanej dzięki działalności ludzi o różnych opcjach politycznych, którzy, mimo że się ze sobą nie zgadzali to przyświecał im jeden cel WOLNA POLSKA. W tym dniu uczniowie kl. Ih jako przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w miejskich uroczystościach związanych z tym Świętem.

Delegacja uczniów przeszła w uroczystym pochodzie wokół wałbrzyskiego rynku a następnie wzięła udział w uroczystej mszy za Ojczyznę w kościele pw. Aniołów Stróżów. Po mszy uczniowie udali się pod pomnik czynu niepodległościowego, gdzie po wysłuchaniu okolicznościowych przemówień władz wojewódzkich i samorządowych oraz po wysłuchaniu pieśni patriotycznych, oddali hołd naszym przodkom, którzy przelewali krew za to, abyśmy mogli być teraz wolni.

Nie tylko czczono bohaterów I wojny światowej, ale także żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej, II wojny światowej, Żołnierzy Niezłomnych walczących z komunistycznymi zdrajcami oraz wszystkich tych, którzy sprzeciwiali się władzy komunistycznej po 1956 r. od robotników Poznania po działaczy Solidarności.

Udział naszych uczniów w miejskich uroczystościach był nie tylko wyrazem ich patriotyzmu, ale również swoistą lekcją historii.

Informacja: R. Strzeszewski

[ngg_images source=”tags” container_ids=”Święto Niepodległości 2017″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”30″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”filename” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”5000″]

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.