Narodowe Święto Niepodległości 2017

11 Listopad do najważniejszy dzień dla każdego Polaka. W ten jesienny dzień wszyscy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W bieżącym roku przypada 99 rocznica odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Niepodległości uzyskanej dzięki działalności ludzi o różnych opcjach politycznych, którzy, mimo że się ze sobą nie zgadzali to przyświecał im jeden cel WOLNA POLSKA. W tym dniu uczniowie kl. Ih jako przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w miejskich uroczystościach związanych z tym Świętem.

Delegacja uczniów przeszła w uroczystym pochodzie wokół wałbrzyskiego rynku a następnie wzięła udział w uroczystej mszy za Ojczyznę w kościele pw. Aniołów Stróżów. Po mszy uczniowie udali się pod pomnik czynu niepodległościowego, gdzie po wysłuchaniu okolicznościowych przemówień władz wojewódzkich i samorządowych oraz po wysłuchaniu pieśni patriotycznych, oddali hołd naszym przodkom, którzy przelewali krew za to, abyśmy mogli być teraz wolni.

Nie tylko czczono bohaterów I wojny światowej, ale także żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej, II wojny światowej, Żołnierzy Niezłomnych walczących z komunistycznymi zdrajcami oraz wszystkich tych, którzy sprzeciwiali się władzy komunistycznej po 1956 r. od robotników Poznania po działaczy Solidarności.

Udział naszych uczniów w miejskich uroczystościach był nie tylko wyrazem ich patriotyzmu, ale również swoistą lekcją historii.

Informacja: R. Strzeszewski

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.