My i „złoty pociąg”

Uczniom naszej szkoły także udzieliła się gorączka związana ze tzw. złotym pociągiem w Wałbrzychu, ale nie była to gorączka złota, ale gorączka wiedzy. Uczniowie naszej szkoły byli żądni wiedzy na temat w jaki sposób doszło do odnalezienia tunelu, w którym jakoby znajduje sie ów pociąg.

W dniu 12 września gr. wzięliśmy udział w spotkaniu na Starej Kopalni z pierwszymi odkrywcami tunelu – p. Tadeuszem Słowikowskim i p. Andrzejem Gaik, którzy już ponad 20 lat temu znaleźli to miejsce, które teraz rozpala wyobraźnię dziennikarzy.

Dowiedzieliśmy się w jaki sposób p. Słowikowski dowiedział się o tunelu, jak pracował z Niemcami na kopalni Julia. Jakie musiał pokonać trudności, aby móc wykonać wykop sprawdzający, co przerodziło się w ciuciubabkę ze służbami bezpieczeństwa PRL i jakie jeszcze Wałbrzych kryje tajemnice z okresu II wojny światowej.

Wkrótce odbędzie się spotkanie z p. Mirosławem Szpakowskim ze stowarzyszenia Riese, na którym zostaną przedstawione nowe odkrycia w podziemnym mieście w Walimiu i okolicach. Czekamy z ciekawością jakie to nowe sensacje odkryje przed nami nasza ziemia wałbrzyska.

R. Strzeszewski

no images were found

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.