Lekcja z Grupą Rekonstrukcji Historycznej

W dniu 13 maja br. w murach naszej szkoły gościliśmy członków Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Sudwesten Niederschlesien”, który przeprowadzili lekcję w klasie II h na temat powstania warszawskiego.

Lekcja odbiegała od schematu typowej lekcji, ponieważ prowadzący byli poprzebierani w mundury z okresu II wojny światowej zarówno polskie jak i niemieckie. Członkowie grupy rekonstrukcyjnej przedstawili uczniom przyczyny wybuchu powstania i jego przebieg wzbogacając przekazywane treści o eksponaty z tego okresu, wyposażenie wojskowe, broń i umundurowanie.

Dla uczniów była to ogromna atrakcja, ponieważ nie zawsze udaje się zorganizować lekcje tego typu. Mogli dotknąć broni, przymierzyć mundury itp, ale najważniejsza rzeczą był możliwość usłyszenia opowieści historycznej z ust entuzjastów historii II wojny światowej. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się zrealizować podobne zajęcia dla młodzieży.

R. Strzeszewski

no images were found

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.