KUCHARZ

KUCHARZ
 o specjalności
Bloger/Vloger kulinarny

Jeśli chcesz się po prostu nauczyć gotować, to …. kucharz jest osobą zawodowo zajmującą się przygotowywaniem potraw pochodzących z różnych stron świata, jak również dań dostosowanych do indywidualnych okoliczności i wymagań klientów. Posiada wiedzę odnośnie właściwego stosowania produktów spożywczych, odpowiedniego łączenia składników, jak również stosownego serwowania potraw, deserów, napojów i dodatków. Poza samym przygotowywaniem dań, do kucharza należy podanie ich w jak najbardziej atrakcyjnej i wyszukanej formie, również udekorowanie stołu. Można również dzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą gastronomiczną z innymi tworząc swój własny blog/vlog. Na tym kierunku nie tylko nauczysz się gotować, ale poznasz podstawy pracy blogera/vlogera. Dodatkowym atutem będzie obsługa gastronomicznej drukarki 3D, które w niepowtarzalny sposób ozdobi twoje potrawy. Możesz kontynuować naukę na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych i zdobyć wykształcenie średnie.

Możliwość kontynuowania nauki w Branżowej Szkole II stopnia (2 lata) na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych

OGLĄDNIJ FILM O ZAWODZIE