Konkurs „Zupy Świata”

aqua-zdroj-1 SPONSORZY:
Rada Rodziców, Centrum Aktywnego Wypoczynku Wałbrzych, Porcelana Krzysztof sp. z o.o.
BARDZO DZIĘKUJEMY!
porcelana-kristoff

W dniu 01.06.2017 r. w naszej szkole odbył się coroczny konkurs kulinarny pt. „Zupy Świata”. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich i trzeciej technik żywienia i usług gastronomicznych. Zadaniem uczestników było przygotowanie receptury dowolnej zupy i wykonanie jej w ciągu 120 minut.

Jury w składzie :
dyr. Katarzyna Nieć, Katarzyna Kubiak, Małgorzata Mazur – Korczyńska oraz asystentki: Dereń Klaudia, Pelińska Patrycja i Sołtysiak Sylwia po przeprowadzonej ocenie zdecydowały o wynikach konkursu:

• I miejsce zdobyła zupa chrzanowa z chrupiącym boczkiem sporządzona przez Izabellę Kapczyńską i Nikolę Nahorecką z klasy 2u,
  • II miejsce – zupa serowa wykonana przez Paulinę Mocydlarz i Szymona Pabisiak – kl. 3g,
  • III miejsce – krem z dyni muśnięty bita śmietaną z truskawkami i chilli w wykonaniu Jakuba Popek i Adama Szmidt z kl. 2g.

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a najlepsza zupa i jej wykonawcy będą brać udział w Dolnośląskim Festiwalu Zupy w Jedlinie – Zdroju.

Informacja: Małgorzata Mazur- Korczyńska