Jubileuszowe X Potyczki Hotelarskie

W piątek 17 listopada 2017 r. w hotelu Maria Antonina w Zagórzu Śląskim zakończyła się jubileuszowa X edycja, organizowanego przez Zespół Szkół nr 7 im. KEN w Wałbrzychu konkursu pn. Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie.

Konkurs objęli honorowym patronatem: Prezydent Miasta Wałbrzycha, Wójt Gminy Walim oraz Dolnośląski Kurator Oświaty.

Do jubileuszowej rywalizacji stanęli uczniowie z 20 szkół województwa dolnośląskiego kształcących w zawodzie technik hotelarstwa. Do Zagórza Śląskiego przyjechały dwuosobowe reprezentacje wraz z opiekunami. Poza gospodarzami o miano najlepszego w zawodzie walczyły zespoły z Góry, Bogatyni, Zgorzelca, Biedrzychowic, Lubania, Oławy, Krzyżowic, Bolesławca, Jeleniej Góry, Wołowa, Dzierżoniowa, Wrocławia (2 szkoły), Kamiennej Góry, Głogowa, Świdnicy, Ludowa Polskiego, Karpacza, Milicza i Wałbrzycha. Każda szkoła wystawiła swoich najlepszych uczniów, a tego rodzaju przedsięwzięcie jest dobrym sprawdzianem weryfikującym ich niemałe, jak się okazało w toku rywalizacji, umiejętności.

Zgodnie z formułą konkursu uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami wymagającymi od nich wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu hotelarstwa i gastronomii. Test z wiedzy teoretycznej, rozmowa z gościem w języku obcym na recepcji, zmiana pościeli i przygotowanie łóżka na przyjazd gościa oraz nakrycie stołu zgodnie z wylosowanym menu – te cztery etapy, dające przedsmak prawdziwej pracy hotelarza, czekały na uczestników konkursu. Umiejętności praktyczne związane z obowiązkami pracowników hotelu oceniało profesjonalne Jury składające z pracowników hotelu. We wszystkich konkurencjach uczniowie dali z siebie wszystko, a efektów ich pracy nie powstydziliby się zawodowcy.

W końcowej klasyfikacji tytuł Zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu wywalczyła Sylwia Wójcik z Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu. Na drugim stopniu podium uplasował się uczeń wałbrzyskiego Zespołu Szkół Nr 7 im. KEN – Szymon Karpiński, a trzecie miejsce zajęła Luiza Kuryś z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu.

Piątka laureatów oprócz upominków otrzymała również listy polecające wystawione przez Polską Akademię Gościnności w dwóch wersjach językowych. Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie to jedyny konkurs szkolny wspierany w ten wyjątkowy sposób przez tę instytucję.

Między etapami konkursu przygotowaliśmy dla uczestników dodatkowe atrakcje: zwiedzanie zamku Grodno, spotkanie z Inspektorem Hotelowymi i autorem bloga enjoyyourstay.pl Panem Karolem Weberem, tort jubileuszowy oraz pokaz umiejętności uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali „Wariacje na temat czekolady”.

Konkurs współtworzymy przy pomocy licznej rzeszy sponsorów i osób z branży. Partnerem, współorganizatorem i głównym sponsorem konkursu jest od dziesięciu już lat Pani Dorota Barańska. W tym roku wsparcia organizacyjnego i finansowego udzieliły nam także hotele: ibis STYLES, Przy Oślej Bramie, AQUA Zdrój z Wałbrzycha, Hilton z Wrocławia, Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe Dworzysko ze Szczawna Zdroju oraz Interferie S.A.

Dzięki uprzejmości hoteli w pracach Jury mogli uczestniczyć profesjonaliści: Panie Sylwia Pastusiak i Justyna Tadeusiak z hotelu ibis STYLES, Pani Beata Skowrońska z hotelu przy Oślej Bramie i Pan Andrzej Prugar z hotelu Maria Helena.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.