IX Karkonoskie Warsztaty Kulinarne

IX edycja Karkonoskich Warsztatów Kulinarnych w Karpaczu za nami

Kolejny raz zostaliśmy zaproszeni do udziału w Karkonoskich Warsztatach Kulinarnych. Uczniowie klasy 2k Ewelina Miś i Patryk Babik przez 3 dni mieli okazję poznawać tajniki polskiej kuchni innowacyjnej w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Karpaczu. Pod okiem Pana Piotra Motały przygotowali wyszukane dania, wykorzystując nowoczesny sprzęt i metodę sous vide, która szturmem zdobywa świat. Wszystkie potrawy zaprezentowali podczas finałowej gali. Wtedy również otrzymali, z rąk organizatora warsztatów Pana Marka Szopińskiego Prezesa Zrzeszenia Handlu i Usług w Jeleniej Górze, certyfikaty i książki kucharskie.

Pragniemy podziękować Panu Prezesowi za zaproszenie, Pani Dyrektor ZSP Bogusławie Kozłowskiej za wspaniałe przyjecie oraz Pani Iwonie Łacznej za nieocenioną pomoc i troskę, której doświadczyły wszystkie grupy. Młodzież wróciła bogatsza o nowe doświadczenia i umiejętności, którymi zamierza podzielić się z kolegami.

Informacja: K. Kubiak

[ngg_images source=”tags” container_ids=”XIX Karkonoskie Warsztaty Kulinarne 2017″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”imagedate” order_direction=”DESC” returns=”included” maximum_entity_count=”5000″]

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.