IX edycji Konkursu H-G-T „PROFESJONALISTA I MISTRZ W BRANŻY TURYSTYCZNEJ”

KONKURS GASTRONOMICZNY

29.11.20917r. Jakub Grempka i Dawid Ajs z klasy 3 k wzięli udział w IX edycji Konkursu Hotelarsko-Gastronomiczno-Turystycznego „PROFESJONALISTA I MISTRZ W BRANŻY TRYSTYCZNEJ” w kategorii gastronomicznej. Organizatorem konkursu była Regionalne Szkoła Turystyczna w Polanicy Zdroju, patronat objęli Polska Organizacja Turystyczna, Unity Line i RAINBOW. Tematem tegorocznej edycji konkursu była ekologiczna aronia, którą należało wykorzystać w daniu zasadniczym i deserze. W zmaganiach uczestniczyły drużyny ze Świdnicy, Myślenic, Ziębic, Kłodzka oraz Polanicy Zdroju.

Nasza drużyna przygotowała „Filet z kaczki w sosie aroniowym, pyzy poznańskie, puree z batatów i czerwonej kapusty” oraz „Przeplatankę aroniowo jabłkową z mascarpone”. Niestety chłopcom nie udało się zająć czołowego miejsca, jednak możliwość sprawdzenia się, zobaczenia, co przygotowują koledzy z innych szkół oraz rozmowa z jurorami są niewątpliwie cennym doświadczeniem.

Życzymy powodzenia w przyszłości!

Informacja: Katarzyna Kubiak

[ngg_images source=”tags” container_ids=”Profesjonalista i mistrz branży turystycznej 2017″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”30″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”filename” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”5000″]

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.