II Targi Zawodów w Wałbrzychu

II Targi Zawodów w Wałbrzychu – Luty 2020

27 lutego w Wałbrzychu, w Hali Wałbrzyskich Mistrzów odbyły się drugie Targi Zawodów zorganizowane przez wałbrzyskie szkoły zawodowe: Zespół Szkół nr 7, Zespół Szkół nr 5 oraz Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk”.

Podczas targów szkoły zaprezentowały ciekawe warsztaty i pokazy ponad 30 zawodów, w jakich kształcą. Targi są organizowane w ramach inicjatywy pt. „Zawodowy Strzał w 10!” i mają na celu ułatwienie tegorocznym absolwentom szkół podstawowych wyboru szkoły oraz dalszego zawodu.

Całe przedsięwzięcie zostało objęte opieką przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną, a Prezydent Wałbrzycha ponownie udzielił swojego patronatu.

Tegoroczne Targi Zawodów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych – odwiedziło nas ponad 640 młodych ludzi. Mamy nadzieję, że prezentowane przez Zespół Szkół nr 7 zawody (technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz cukiernik, kelner i kucharz) przypadły do gustu przyszłym absolwentom i wielu z nich zdecyduje się na naukę w naszej szkole od września 2020 r.

Informacja: Marta Papiernik

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.