Grudzień w Wolontariacie

1. Wigilia miejska na rynku Wałbrzycha – 19 grudnia. 
Coroczna ”Wigilia miejska” w Wałbrzychu, to jedno z tych wydarzeń, obok których nie mogliśmy przejść obojętnie. Ostatnie czwartkowe popołudnie przed przerwą świąteczna, upłynęło nam na pomocy w przygotowaniu poczęstunku na wałbrzyskim rynku, z którego mogły skorzystać osoby samotne i bezdomne. Ciepły posiłek, dobre słowo i bezinteresowna troska nadały temu wydarzeniu szczególny wymiar świątecznej serdeczności, której tak często brakuje. Jako członkowie ”Klubu Ośmiu” cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób reprezentować społeczność naszej szkoły poza jej murami, pod opieką Pani profesor Luizy Przesłańskiej, której również dziękujemy za poświęcony czas i wspólną pracę.

2. Ślubowanie wolontariatu szkolnego – 18 grudnia. 
18 grudnia był dla wolontariuszy z ”Klubu Ośmiu” prawdziwym świętem. Świąteczny nastrój stanowił dogodne tło do przysięgi, jaką złożyli uczniowie wałbrzyskich szkół, chcący podjąć się wolontariatu w duchu hasła ”wstyd za zło…” Uroczystości, towarzyszył występ artystyczny, poprzedzony odśpiewaniem hymnu wolontariatu w wykonaniu naszych niezłomnych uczennic- Kasi Kowalskiej, Oliwi Górskiej oraz Pauliny Olkowskiej. Dziewczyną należy się pochwała nie tylko za samą odwagę wystąpienia. ”Świat na TAK” to utwór wyjątkowo trudny do wykonania, a jednak nasze uczennice podołały zadaniu i kolejny raz godnie reprezentowały naszą społeczność szkolną, tym razem w Zespole Szkół nr 5, gdzie miało miejsce ślubowanie. Wspólna integracja i poczęstunek były dobrym zakończeniem tak ważnego dnia. Podczas uroczystości, udało się zebrać kwotę w wysokości 222 zł. na rzecz fundacji Dzika Nadzieja. Ślubowanie wolontariuszy z pewnością zmotywuje nas do kolejnych inicjatyw na rzecz osób i zwierząt potrzebujących naszej bezinteresownej pomocy i wsparcia.

3. Jarmark świąteczny – 13 grudnia. 
Okres świąteczny najlepiej zacząć z przytupem, tak jak niestrudzeni wolontariusze ”Klubu Ośmiu”- Dominika Reinhard, Paulina Olkowska, Oliwia Górska i Kasia Kowalska. Czas świętowania rozpoczęły one od aktywnej pomocy podczas jarmarku świątecznego na wałbrzyskim rynku 13 grudnia. Pracy jak zwykle było co nie miara, podobnie jak corocznej radości z tytułu zbliżających się świąt. Była to optymalna okazja do spotkania z potrzebującymi, dla których ostatnie dni starego roku mogą kojarzyć się z poczuciem samotności i nostalgii. Coroczny jarmark był dopiero pierwszą z wielu inicjatyw mających na celu wszczepienie w nas odrobiny dobra na czas świąteczny. Właśnie dla tego, dla wolontariuszy rozpoczął się czas intensywnej pracy dla osób potrzebujących pomocy.

4. Jasełka szkolne – 20 grudnia. 
”RADOŚĆ NAS OGARNIA WIELKA, OGARNĘLIŚMY JASEŁKA” Takim okrzykiem zakończyło się coroczne przedstawienie ukazujące wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem. Tegoroczne jasełka powstały dzięki zaangażowaniu grupy szkolnych aktorów pod kierownictwem Bartosza Pichety oraz Marcina Zawady. Na tym jednak nie koniec, gdyż podczas przerwy świąteczne, szkolne jasełka zostały wystawione w parafiach, w których na co dzień pracują nasi duszpasterze. Występ uświetniły nie mniej uzdolnione wolontariuszki- Dominika Reinhard, Paulina Olkowska i Oliwia Górska. Wykonały one nie tylko repertuar tradycyjnych polskich kolęd, ale i piosenkę świąteczną ”One of us”- w całości po angielsku. Apel zakończył się życzeniami świątecznym Bartosza, oraz Pani dyrektor Katarzyny Nieć. Po jasełkach cała społeczność szkolna udała się na spotkania w klasach oraz zasłużony odpoczynek w gronie najbliższych.

Przedstawiciele wolontariatu uczniowskiego ZS7

zdjęcia wkrótce

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.