Energylandia

W dniu 9 maja uczniowie klas pierwszych i drugich nasze szkoły wzięli udział w autokarowej wycieczce do parku rozrywki w Zatorze – Energylandia.

Po zakupie biletów uczniowie ruszyli do zabawy a było z czego korzystać. Energylandia oferuje wszelkiego rodzaju rozrywkę – od mrożących krew w żyłach roller coasterów po łagodne karuzele dla dzieci oraz pokazy tematyczne związane z wyczynami kaskaderów wystylizowanych na kowbojów, piratów, wikingów itp.

Najbardziej oblegane były roller coastery typu Formuła 1 czy Mayan a także Speed Water Coaster. Wszyscy podziwiali nie czynną jeszcze kolejkę – Hyperion, która będzie najwyższą i najszybszą kolejką w Europie – rozpędzać się będzie do 142 km/h i wjeżdżać do podziemnego tunelu pod kątem 84 stopni.

Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu. Pogoda dopisała, kolejek do atrakcji praktycznie nie było i emocji oraz pozytywnych wrażeń było co niemiara. Naprawdę Energylandia to miejsce gdzie można świetnie spędzić wolny czas.

R. Strzeszewski