Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie 2016 – podsumowanie

Już po raz dziewiąty spotkali się w gościnnych wnętrzach wałbrzyskiego Hotelu „Maria” uczniowie dolnośląskich szkól ponadgimnazjalnych kształcących w zawodzie technik hotelarstwa. W tegorocznej edycji uczestniczyło 37 uczniów z 19 szkół. W pierwszej części konkursu wszyscy musieli zmierzyć się z testem zawierającym pytania
z przedmiotów zawodowych.

dph2016-po-15-Test_N_Świst dph2016-po-1

Po pierwszym etapie uczestnicy konkursu wraz z opiekunami mieli możliwość zwiedzić Perłę Dolnego Śląska – Zamek Książ i uczestniczyć w lekcji zamkowej.

dph2016-po-17 dph2016-po-18

Wyniki testu kwalifikowały dziesięciu najlepszych do II etapu Konkursu, w którym uczniowie wcielali się w pracowników hotelowej recepcji przyjmujących gości. W scenkach sytuacyjnych mieli okazję wykazać się znajomością procedur hotelowych związanych z zakwaterowaniem lub wykwaterowaniem gości realizowanych w wybranym języku obcym. W tym roku wszyscy zdecydowali się na język angielski.  Profesjonalne odegranie scenek, z którymi prawdopodobnie trzeba się będzie zmierzyć w przyszłej pracy, z jednoczesnym uśmiechem na ustach i wczuciem się w sytuację  nie było łatwym zadaniem.

Uczestników oceniali Jurorzy, wśród których byli kierownicy recepcji dwóch hoteli: P. Mateusz Kaszubski z „ibis STYLES”  i P. Karolina Kogut-Guzal z „Dworzyska”.

dph2016-po-3 dph2016-po-2

 W piątek szóstka finalistów spotkała się w trzecim i zarazem ostatnim etapie Konkursu. Uczniowie musieli się wykazać umiejętnością prawidłowego nakrycia stołu dla dwóch osób do wylosowanego zestawu potraw. Dobór odpowiedniej zastawy czy sposób przygotowania serwetki okazały się dla finalistów wyzwaniem, zwłaszcza wobec ograniczenia czasowego (wszak gość nie chce długo czekać!) narzuconego na wykonanie zadania.

dph2016-po-5 dph2016-po-4 dph2016-po-11-OK_S_Wójcik
dph2016-po-9-OK_N_Szymczak dph2016-po-10-OK_N_Świst  

Po rozegraniu trzeciego etapu z uczestnikami konkursu, ich opiekunami oraz uczniami obserwującymi zmagania konkursowe  spotkała się Pani doktor Barbara Majkowska-Wojciechowska z fundacji ECARF. Celem statutowym Fundacji jest poszerzanie i popularyzacja wiedzy na temat alergii. Wystąpienie Pani doktor dotyczyło warunków otrzymania Znaku Jakości Fundacji Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF), w tym procedury i kryteriów certyfikowania hoteli. Dla wszystkich uczestników było cenną lekcją hotelarstwa. 

dph2016-po-6-ECARF

Wyniki finałowe IX edycji:

  • I miejsce Nikoletta Szymczak Zespół Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu
  • II miejsce Sylwia Wójcik Zespół Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu
  • III miejsce Natalia Świst Zespół Szkół Nr 7 im. KEN w Wałbrzychu
  • IV miejsce Damian Rzeźnikiewicz Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze
  • V miejsce Agnieszka Sobocińska Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim
  • VI miejsce Klaudia Wąsicka Zespół Szkół Zawodowych im. św. Barbary w Bogatyni

dph2016-po-7-Laureaci

Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczono laureatom w obecności zaproszonych gości: 
Pani Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej – Posłanki  na Sejm RP,

dph2016-po-12-P_Kołacz-Leszczyńska_wyst

Pana Romana Szełemeja – Prezydenta Miasta Wałbrzycha,

dph2016-po-13-P_Szełemej_wyst

Pana Mariusza Kałwaka – Kierownika Oddziału Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Wałbrzychu.

dph2016-po-8-M_Kalwak

Szanowni goście skierowali do laureatów i uczestników konkursu gratulacje oraz życzenia rozwoju zawodowego będącego źródłem satysfakcji.  

Obecni byli również przedstawiciele sponsorów:
Pani Sandra Stuchły – Dyrektor hotelu ibis Styles,
Pan Damian Osmolak  – Dyrektor i Pan Dawid Spalony – Manager ds. Sprzedaży i Marketingu Hotelu Pałac Jugowice,
Pani Bożena Tomaszewska – z hotelu Dworzysko.

dph2016-po-16-zaproszeni goście

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Zespół Szkół Nr 7 im. KEN,  a wszyscy uczestnicy upominki przekazane przez Zamek Książ, Biuro Marketingu i Promocji Miasta Wałbrzycha oraz Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Vouchery pobytowe dla laureatów ufundowały hotele „Maria” , „ibis STYLES”, „Aqua Zdrój” w Wałbrzychu, Hotel  Pałac Jugowice, Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy  „Dworzysko” w Szczawnie Zdroju. Wszyscy laureaci otrzymają listy polecające w języku polskim oraz angielskim wystawione przez mentora tegorocznej edycji Konkursu – Polską Akademię Gościnności.

dph2016-po-14-Plakat

Prezentacja umiejętności zawodowych przyszłych hotelarzy była dla nich nie tylko wyzwaniem, ale również okazją do poznania siebie nawzajem i wymiany doświadczeń.
Wszystkim, którzy wspierali nas w przygotowaniach i realizacji konkursu serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Doroty Barańskiej właścicielki Hotelu „Maria”, dzięki której mogliśmy się kolejny raz spotkać i przeżyć hotelarską przygodę. 

Informacja: Danuta Witrykus

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.