Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie 2014 – VII edycja – podsumowanie

„Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu.
Jeden to usiąść na żołędziu i czekać.
Drugi to wspiąć się na drzewo.”

Charles K. Wilson (założyciel sieci Holiday Inn)
dolnoslaskie_potyczki_hotelarskie

Już po raz siódmy spotkali się w gościnnych wnętrzach wałbrzyskiego Hotelu „Maria” uczniowie dolnośląskich szkól ponadgimnazjalnych kształcących w zawodzie technik hotelarstwa.

Honorowy patronat nad VII edycją „Dolnośląskich Potyczek Hotelarskich” objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha Pan Roman Szełemej.

W tegorocznej edycji uczestniczyło 34 uczniów z 17 szkół. Konkurs składał się z trzech etapów. Pisemny test wyłonił 12 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki z wiedzy teoretycznej. Etap drugi to część praktyczna, w której zadaniem uczestników było obsługa gościa w recepcji hotelowej w wybranym języku obcym. Ten etap oceniali: przedstawiciel pracodawców Pani Wiktoria Jarantewicz – recepcjonistka z hotelu „Dworzysko” w Szczawnie Zdroju, ekspert językowy oraz nauczyciele. Członkowie Jury brali pod uwagę takie kryteria jak: poprawność realizacji procedur zakwaterowania lub wykwaterowania gościa, sposób zachowania w sytuacji problemowej, prezencję oraz komunikację językową i użycie słownictwa specjalistycznego. Do trzeciego etapu przeszło 5 uczennic ze szkół we Wrocławiu, Głogowie, Ludowie Polskim, Jeleniej Górze oraz Wałbrzychu. W części finałowej sprawdzano umiejętności obsługi gościa w restauracji, a ocenie podlegał sposób nakrycia stołu do wylosowanego zestawu potraw oraz organizacja pracy na stanowisku. Wykonanie zadania komentował na bieżąco Mistrz Kelner Pan Andrzej Prugar z hotelu „Maria Helena” w Szczawnie Zdroju.

Najlepszym adeptem hotelarstwa okazała się uczennica z Zespołu Szkół Gastronomicznych we WrocławiuAgnieszka Grzejdziak, II miejsce zajęła Aleksandra Ośka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, a III miejsce – uczennica naszej szkoły Nikoletta Cieślak, która była najmłodszą finalistką.

Gratulujemy laureatkom i ich nauczycielom!

Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane naszą szkołę a wszyscy uczestnicy upominki przekazane przez Urząd Marszałkowski, Biuro Marketingu i Promocji Miasta Wałbrzycha oraz Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Vouchery pobytowe dla laureatów ufundowały hotele „Maria” w Wałbrzychu i „Dworzysko” w Szczawnie Zdroju.

W trakcie konkursu, w pokazie na żywo dla uczestników i widzów, zaprezentował swoje niezwykłe umiejętności tworzenia smacznych rzeźb cieszących oko nauczyciel praktycznej nauki zawodu w naszej szkole Pan Rajmund Królik – autor pierwszej na rynku polskim książki o carvingu.

Po zakończeniu zmagań konkursowych mieli możliwość uwolnienia nagromadzonych emocji na torach w hotelowej kręgielni oraz basenie, udostępnionych przez gościnnych gospodarzy Hotelu ”Maria”.

Prezentacja umiejętności zawodowych przyszłych hotelarzy była nie tylko wyzwaniem, ale również okazją do poznania siebie nawzajem i wymiany doświadczeń.

Cały konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze. Wszystkim, którzy wspierali nas w przygotowaniach i realizacji konkursu serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Doroty Barańskiej dyrektora Hotelu „Maria”, dzięki której mogliśmy się kolejny raz spotkać i przeżyć hotelarską przygodę.

Organizatorki

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.