Zespół Szkół nr 7 w Wałbrzychu

Fundacja Nowoczesna Polska w ramach projektu „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” prowadzi Katalog ogólnodostępnych materiałów edukacyjnych z zakresu bezpiecznego korzystania z technologi informacyjno-komunikacyjnych oraz cyberbezpieczeństwa.

Na stronie www katalogu www.cybernauci.edu.pl/katalog/ znajduje się już ponad 120 ogólnodostępnych zasobów edukacyjnych!

Katalog to narzędzie, przeznaczone dla osób, które poszukują materiałów edukacyjnych dotyczących tematyki bezpieczeństwa w internecie oraz korzystania z narzędzi TIK.

Można w nim znaleźć między innymi:

  • scenariusze zajęć,
  • raporty i badania,
  • plakaty i ulotki,
  • grafiki,
  • quizy, gry
  • filmy edukacyjne

przygotowane przez różne organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i firmy prywatne. Każdy materiał opisany jest kryteriami, obejmującymi m. in. adresatów, zakres tematyczny, licencje czy język publikacji, co pozwala na proste wyszukiwanie odpowiednich zasobów.

Katalog_materiałów_edukacyjnych_Cybernauci

Projekt „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej. Projekt został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Eduka