70 – lecie PTTK

W poniedziałek 22 października 2021 r. świętowaliśmy 70-letnią rocznicę istnienia w naszym mieście oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczo – Turystycznego. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz Wałbrzycha i okolicznych miejscowości oraz lokalnych instytucji współpracujących z wałbrzyskim PTTK.
Zaproszeni byli również przedstawiciele Zarządu Głównego PTTK z Warszawy i prezesi oddziałów PTTK z sąsiadujących z Wałbrzychem miejscowości. Myślę, że najważniejszymi gośćmi byli działacze – seniorzy w tym wieloletni nauczyciel ZS Nr7 – p. Jan Beszterecha, który jak się potem okazało był tym mentorem, który w struktury PTTK wprowadził wielu młodszych działaczy.  Zaproszeni byli przewodnicy górscy, instruktorzy a także szefowie Komisji, które działają przy wałbrzyskim Oddziale PTTK.
Zebranych gości powitał Prezes Oddziału p. Roman Ludwiczuk, który w swoim przemówieniu zarysował tło historyczne wałbrzyskiej turystyki a potem występowali zaproszeni goście z gratulacjami dla Oddziału. Aby ukazać zebranym gościom dorobek turystyczny Oddziału przewodniczący Komisji prezentowali swoje dokonania na prelekcjach a zasłużeni działacze dla rozwoju turystyki i krajoznawstwa otrzymali honorowe odznaki i podziękowania. Wśród wyróżnionych był też opiekun działającego w naszej szkole Szkolnego Koła Turystycznego „Nietoperki” – p. Robert Strzeszewski.
Dzięki jubileuszowi 70 – lecia wałbrzyskiej turystyki mogliśmy nie tylko świętować, ale także spotkać się z dawno nie widzianymi kolegami, powspominać dawne czasy oraz zaplanować działania na przyszły rok, np. przywrócenie powiatowych eliminacji do OMTT-K PTTK, który odbędzie się w naszej szkole oraz zaplanować organizację wojewódzkiego finału tego turnieju, który również „Nietoperki” będą współorganizować.