Jubileusz 60 – lecia i III Zjazd Absolwentów

W dniu 14 października 2017 r. Zespół Szkół Nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej świętował jubileusz 60 – lecia istnienia. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00 w kościele w Dziećmorowicach. Podczas mszy św., którą odprawili ks. infułat Józef Strugarek i proboszcz parafii ks. Jarosław Zabłocki, poświęcony został nowy sztandar szkoły, ufundowany przez Radę Rodziców, pracowników szkoły i tegorocznych absolwentów.

Następnie obchody przeniosły się do budynku szkoły przy ul Kłodzkiej. Tam uczniowie klas pierwszych, na przekazany na ręce Pani dyrektor Katarzyny Nieć nowy sztandar szkoły, złożyli rotę ślubowania.

Dyrekcja szkoły wspólnie z prezydentem Wałbrzycha Zygmuntem Nowaczykiem i przewodniczącą Rady Miasta Wałbrzycha Marią Romańską otworzyli wystawę poświęconą historii szkoły. W uroczystościach wzięli udział dawni pracownicy oraz absolwenci – uczestnicy III Zjazdu Absolwentów „Ekonomika-Gastronomika”. Zaproszeni goście mieli możliwość nie tylko zaspokoić potrzeby ducha, ale również i ciała. Szkoła stanęła bowiem na wysokości zadania i przygotowała słodki bufet i stół szwedzki z zakąskami. Nie obyło się również bez jubileuszowego tortu, który zachwycił nie tylko wyglądem, ale i smakiem.

Uroczysta Gala odbyła się na terenie „Starej Kopalni”, która była również współorganizatorem przedsięwzięcia. Wspaniałe przemowy, podziękowania i wyjątkowy występ uczniów, przez dwie godziny skupiły uwagę zaproszonych gości, a wśród nich byli:prezydenci miasta Wałbrzycha Roman Szełemej i Zygmunt Nowaczyk, posłanki na Sejm RP Katarzyna Izabela Mrzygłocka, Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Małgorzata Wiłkomirska, wizytator Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty Renata Hodyl, prezes ZNP Oddziału Wałbrzyskiego Jerzy Kowalski, prof. dr hab. Romuald M. Łuczyński z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, dyrektor Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia Anna Żabska oraz dawni dyrektorzy szkoły Halina Jakubowska – Stramka i Jerzy Wieczorek.

Materiały: Monografia Szkoły, Fotografie, Reportaż z lokalnej telewizji i Piosenkę specjalnie przygotowaną na ten Jubileusz.

PDF.jpgMONOGRAFIA SZKOŁY 2017r