🌄 Szkolna Akademia Przygody – Chorwacja

Kolejna prelekcja podróżnicza za nami. Tym razem do Chorwacji wspomnieniowo i wirtualnie udaliśmy się z uczennicą 4g Weronika Pławińską.

Weronika zwiedzała Split i Rogoznicę. Chorwacja jako kraj, który jest ulubionym miejscem na wakacyjne wycieczki Polaków przyciąga swoimi zabytkami sięgającymi czasów rzymskich jak świątynia boga Jowisza czy pałac cesarza Dioklecjana w Splicie jak również piękną przyrodą oraz ciepłym morzem i owe morze to magnes dla naszej prelegentki. Czystość wód, jego lazurowy kolor i słońce sprawiły, ze Weronika uwielbia przyjeżdżać do Chorwacji.

Split swoja urokliwą bałkańską zabudową ze śladami wczesnochrześcijańskimi jak katedra splicka daje możliwość przeniesienia się w zamierzchłe czasy. Chorwacja to kraj gościnny i przyjazny wobec Polaków więc – jak zapewniła nas prelegentka na pewno znowu go odwiedzi.

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.