XIV edycja MKR ,,Romantyczna dusza”

27 marca w naszej szkole odbyła się XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego ,,Romantyczna dusza”. Gościem specjalnym  konkursu  była Pani poseł RP Agnieszka Kołacz- Leszczyńska.

W konkursie wzięło udział 24 recytatorów ze szkół gimnazjalnych oraz 12 ze szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkich młodych adeptów  recytacji oceniało profesjonalne jury w składzie:

• p. Barbara Ziółkowska – wieloletnia aktorka związana z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu, popularyzatorka i animatorka kultury w naszym mieście;
  • p. Elżbieta Kwiatkowska- Wyrwisz- wieloletnia kierownik pracowni regionalnej ,,Biblioteki pod Atlantami”, miłośniczka i popularyzatorka kultury;
  • p. Krystyna Pac- Marcinkowska- polonistka, wieloletnia metodyczka języka polskiego oraz konsultantka Dolnośląskiego Oddziału Doskonalenia Nauczycieli.

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:

1. w kategorii szkół gimnazjalnych:
    I miejsce- Bartosz Halla (PG nr 6 Wałbrzych),
    II miejsce- Natalia Sroka (PG nr 13 Wałbrzych),
    III miejsce- Patryk Czyż ( Społeczne Gimnazjum Wałbrzych),
    wyróżnienie- Angelika Chochol (PG 6 Wałbrzych).
  2. w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
    I miejsce- Karolina Mazur ( II LO Wałbrzych),
    II miejsce- Angelika Lech ( I LO Wałbrzych),
    III miejsce- Damian Nowicki ( III LO Wałbrzych),
    wyróżnienie- Oliwia Łęczycka ( II LO Wałbrzych).

Natomiast zgromadzona publiczność wyróżniła Bartosza Halla (PG nr 6) oraz Mateusza Bednarza ( III LO).

Dziękujemy wszystkim hojnym i życzliwym sponsorom, dzięki którym młodzież może rozwijać swoje twórcze talenty.

Organizatorki konkursu: polonistki  ZS nr 7

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.