Praktyki – Promy

W ramach praktyk zawodowych uczniowie z naszej szkoły z kierunków hotelarskich i gastronomicznych już od 6 lat mają możliwość odbycia praktyk na promach „Skania”, „Polonia”, „Wolin”, „Gryf firmy Unity Line. Praktyka trwa 2-tygodnia. Praktyki zawodowe na promach są cennym i ciekawym doświadczeniem. Uczniowie mają okazję poznać systemy pracy na statku oraz nauczyć się na przykład współpracy z obsługą promów. Uczniowie naszej szkoły odbyli praktyki w różnych działach, między innymi: housekeeping, restauracja, cafeteria, kuchnia, recepcja, bar.

O swoich wrażeniach opowiadają uczniowie:
– Praktyki na promie „Polonia” wspominam bardzo miło. Przez ten czas nauczyłam się wielu nowych rzeczy, z którymi do tej pory nie miałam styczności. Kucharze i pozostali współpracownicy okazali się bardzo przyjaźni i pomocni. Panująca na promie atmosfera sprawiała, że czas bardzo szybko mi mijał, a sama praca była naprawdę przyjemna. Poznałam dużo nowych osób oraz kilka różnych metod wykonywania jednego zadania. Jeśli będę miała taką możliwość, bardzo chętnie pojadę na praktykę w przyszłym roku. Cieszę się, że moja szkoła daje uczniom tak wiele możliwości poznania swojego zawodu – mówi uczeń z klasy trzeciej- technik żywienia i usług gastronomicznych.
– Miałam okazję odbyć praktykę na promie „Skania”, co było dla mnie ciekawym doświadczeniem. Przeszliśmy szkolenie gastronomiczne, na którym dowiedziałam się wielu nowych i interesujących rzeczy na temat obsługi konsumenta w gastronomii – opowiada uczeń z klasy o kierunku technik hotelarstwa . Praktyki były dla mnie bardzo owocne, sporo się nauczyłam. Ludzie z obsługi okazali się pomocni i sympatyczni.

Informacja: Sylwia Kostiuczuk