Nietoperki – Wojsławice

W październiku, w ramach szkolenia Botanika, członkowie Szkolnego Koła Turystycznego „Nietoperki” udali się do arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach. Jest to jedyny na Dolnym Śląsku obiekt przyrodniczy, który jest także placówką badawczą.

Uczniowie poznali ciekawsze rośliny rosnące w arboretum – ich specyfikę przyrodniczą, właściwości lecznicze i oddziaływanie na środowisko. Członkowie koła odwiedzili także Georetum, które prezentuje charakterystykę geologiczną Sudetów, skały i minerały, które występują w naszych górach.

W drodze powrotnej członkowie koła zwiedzili Niemczę, która jest jednym z najstarszych miast na Dolnym Śląsku. To miasto wsławione obroną granic państwa Bolesława Chrobrego i Władysława Łokietka. Zwiedzili zabytkowe centrum, najstarsze w naszym regionie mury obronne oraz renesansowy zamek, który góruje nad doliną rzeki Ślęzy.

Podczas tego wyjazdu udało się połączyć treści przyrodnicze z historycznymi, dzięki czemu wzrosła jej wartość poznawcza.

Old Bat