Międzyszkolny Turniej Szachowy

W dniu 21 marca 2019 r. w Zespole Szkół Nr 7 rozegrany został Turniej Szachowy zorganizowany dzięki inicjatywie p. Celiny Klebańskiej we współpracy z WKSz „Hetman Wałbrzych” oraz Dyrekcją szkoły. W gościnnych murach naszej szkoły w zawodach wzięło udział 27 zawodników z wałbrzyskich szkół średnich. Dzięki staraniom uczniów ZS nr 7 na każdego zawodnika czekały przygotowane smakołyki (ciasta, babeczki, napoje).

Rozegrano 7 partii szachowych systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Dodatkowo dla zwycięzców przygotowane zostały atrakcyjne nagrody oraz puchary. Sędzią zawodów był Prezes Wałbrzyskiego Klubu Szachowego „Hetman Wałbrzych” Paweł Kowalczyk.

Ostatecznie zwyciężył zawodnik IV LO w Wałbrzychu Mateusz Klebański,  II miejsce zajął Adrian Śliwa ZSP Energetyk Wałbrzych, natomiast na miejscu III uplasował się Barecki Paweł ZS nr 7 Wałbrzych. Najlepszą zawodniczką okazała się Dorota Bielecka ZS nr 5 w Wałbrzychu.

Wraz z Turniejem zostali także wyłonieni mistrzowie szkoły ZS nr 7 w Wałbrzychu.

W kategorii chłopców I miejsce zdobył Paweł Barecki, II miejsce Jakub Kamiński, a na III miejscu uplasował się Szymon Jakubasz.

W kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Katarzyna Kowalska, II miejsce Julia Godzisz, III miejsce Szkólska Natalia.

Turniej został dofinansowany przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.