Obchody 100-Lecia Odzyskania Niepodległości

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości w Zespole Szkół nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej miały miejsce rozmaite wydarzenia i akcje związane z tym świętem.

Listopad rozpoczęliśmy od cyklu lekcji na temat historii hymnu, barw i symboli narodowych. Przygotowywaliśmy biało-czerwone kotyliony, które nadały odświętnego charakteru imprezie głównej, która w naszej szkole miała miejsce 9 listopada br. W tym dniu wzięliśmy udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, która polegała na odśpiewaniu o godzinie 11.11 „Mazurka Dąbrowskiego”. Wykonanie hymnu miało miejsce podczas uroczystej akademii z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Program artystyczny zaprezentował drogę Polaków do niepodległości, począwszy od rozbiorów po zakończenie I wojny światowej. Całość wzbogaciło wspólne śpiewanie pieśni legionowych. W tym celu powstał śpiewnik pieśni żołnierskich i legionowych, który przybliżył teksty i historię utworów towarzyszących Polakom w drodze do wolności. Zadbano o wystrój szkoły, na korytarzu wyeksponowano wystawy tematyczne i promujące literaturę poświęconą „ ojcu niepodległości – Józefowi Piłsudskiemu”.

Nasza szkoła z godnością wystawiła poczet sztandarowy i miała zaszczyt wziąć udział w marszu pod pomnik Czynu Niepodległościowego na pl. Kościelnym. Śpiewaliśmy również pieśni patriotyczne i biesiadne w czasie II Gali Piosenki Patriotycznej w Aqua Zdroju. Organizację całego przedsięwzięcia koordynowały Pani Beata Myjak, Pani Celina Naworska, pani Elżbieta Siniawska i Pan Robert Strzeszewski. Dziękujemy.